Available Courses

מרכז המחקר למדעי הנתונים באוניברסיטת חיפה מציע סידרה של סדנאות לחברי סגל וסטודנטים למחקר שאין להם רקע בתחום מדעי הנתונים. מטרת הסדנאות לחשוף את התחום דרך כלים, מודלים ודוגמאות מעשיות. בכל סדנא יש דגש קצת שונה, וניתן להירשם ליותר מסדנא אחת.

בחלק מהסדנאות המפגשים האחרונים יוקדשו לפרויקט קצר על דאטה סטים מעניינים, בשביל ליישם את מה שנלמד. המשתתפים גם יכולים להביא את נתוני המחקר שלהם לצורך הפרויקט (בבדיקה מראש איתנו, דרך טופס ההרשמה).

חלק מהסדנאות יהיו נגישות דרך האתר של המרכז , ללמידה מקוונת, לאלו שלא יכולים להיצטרף בזמן אמת. אין ציון לסדנאות, וגם המטלות בין מיפגשים הן מינימליות, אופציונאליות, ורק במטרה שהמשתתפים יפיקו את המקסימום מהסדנאות.

הסדנאות ממומנות עיי המרכז, ואינן כרוכות בתשלום לחוקרי ותלמידי האוניברסיטה לתארים מתקדמים.

 

מרצה: דר' איגור קליינר

רמת קורס: מתחילים

דרישות קדם: ידע בסיסי בתכנות פייתון

מיקום: ההרצאות  מוקלטות  (הרצאות וחומרי הקורס)

תאריכים: סמסטר א' 2022

תיאור הקורס:

 הקורס יסקור באופן תיאורטי ומעשי מושגי בסיס בעיבוד דאטה טקסטואלי. נתייחס לשלבים השונים הכרוכים בעיבוד וניתוח סטטיסטי של טקסט בקנה מידה גדול. לצורך זה, נסקור ייצוגים שונים של טקסט, נבצע הסרת רעשים, והפרדה למשפטים ומילים. כמו כן, נעסוק בתיוג הטקסט במימדים של מבנה תחבירי ומידע סמנטי. הקורס יקנה מיומנות ביישומים שונים בהם שימוש בלקסיקונים, למשל לצורך ביצוע הסקה של ביטויים רגשיים), analysis sentiment (ואיתור מבוסס- חוקים של פרטי מידע רלבנטיים בטקסט). 
 

מרצה: ד"ר איגור קליינר

רמת הקורס: מתחילים

רישות קדם: אין דרישות

מיקום: הקורס מצולם ניתן לצפות בהקלטות הרצאות וחומרים של הקורס

תאריכים: ימי ראשון כל שבוע החל מה20.11.2022 ולמשך 7-9 שבועות, בשעות 11:00-13:00     להרשמה

תיאור הקורס: מבוא קצר לעולם של סימולציה למדעי החברה. היכרות עם סוגים שונים של בעיות סימולציה: סימולציה סטטית, סימולציה דינמית,
סימולציה מבוססת סוכנים. בקורס נראה דוגמאות למחקרים משתמשים בסימולציה, חלק מהמחקרים נשחזר ביחד בחלק מעשי.ביחד ונכיר כלים מגוונים לסימולציה: Orange, Excel, Arena, NetLogo.

מרצה: ד"ר תומר סידי

רמת הקורס: מתחילים

דרישות קדם: הבנה של מושגי יסוד בסיסיים בתכנות ב-python3 כמו פונקציות, לולאות ומילונים. כמו כן, היכרות שטחית עם Pandas ורגרסיה.

מיקום: סדנא פרונטלית שתתקיים בקמפוס כרמל, במתחם הספרייה (בבניין הראשי), קומה 1, חדר 165.

תאריכים: 8.11.2022, יום שלישי, בשעות 09:00-15:00     להרשמה

תיאור הקורס: סדנא מעשית התחלתית בשיתוף עם NVIDIA בה תלמדו איך עובדים מודלים ללמידה עמוקה (Deep Learning) עם התנסות מעשית באימון מודלים לזיהוי תמונה ועיבוד שפה טבעית. בסדנא תאמנו ותבנו מודלים מהתחלה בעזרת הפלטפורמה Keras2.0 ו-tensorflow ותלמדו טריקים שונים כדי להגדיל את איכות המודלים שלכם. כמו כן, תלמדו להוריד, להפעיל ולהתאים מודלים state-of-the-art עבור השימושים שלכם. הקורס חינמי לחוקרי האוניברסיטה.

  

פרטים:
 
סדנא מעשית בתחום של למידה עמוקה מבית NVIDIA תחת הדרכה של המרכז למדעי הנתונים של אוניברסיטת חיפה. הסדנא מורכבת מ-6 שיעורים שונים ותרגול מעשי לאחר כל שיעור. הסדנא כוללת עבודה מסכמת קצרה שבסיומה תתקבל תעודת סיום קורס מבית NVIDIA.
 
פרטים נוספים בלינק הזה.

מרצה: ד"ר תומר סידי

רמת הקורס: מתקדמים

דרישות קדם: ניסיון ב-machine learning ובאימון מודלים של למידה עמוקה (השלמה של הסדנא Fundamentals of Deep Learning מספקת). ידע בתכנות בפייתון.

מיקום: סדנא פרונטלית שתתקיים בקמפוס כרמל, במתחם הספרייה (בבניין הראשי), קומה 1, חדר 165.

תאריכים: 15.11.2022, יום שלישי, בשעות 09:00-15:00     להרשמה

תיאור הקורס: קורס מעשי לזיהוי אנומליות בעזרת machine learning ו-deep learning

  

פרטים:
 

סדנא מעשית בתחום של למידה עמוקה מבית NVIDIA תחת הדרכה של המרכז למדעי הנתונים של אוניברסיטת חיפה. הסדנא מורכבת מ-4 שיעורים שונים ותרגול מעשי לאחר כל שיעור.

הסדנא תכיר למשתתפים 3 סוגי מודלים בזיהוי אנומליות: 1 מבוסס עצים ע"ב XGBoost ו- 2 מבוססי למידה עמוקה. כמו כן, הסדנא כוללת עבודה מסכמת קצרה שבסיומה תתקבל תעודת סיום קורס מבית NVIDIA.

פרטים נוספים בלינק הזה.

מרצים: פרופ' מרקו סקוטרי ומאורו מלבסטיה

רמת הקורס: מתקדמים

קהל היעד: מדעני נתונים, סטטיסטיקאים, מהנדסי נתונים, מפתחי ומיישמי אנליטיקה בתחומים שונים

מיקום: זום

תאריכים: 24.5 ,17.5 ,10.5 בשעות 14:00-17:00     להרשמה

תיאור הקורס: מדעני נתונים מקציע מאוד מבוקש שמשלב יכולות בתחום האנליטיקה והסטטיסטיקה, הבנת צרכים עסקיים ושימוש בתשתיות חישוביות לפיתוח ויישום של מודלים ושיטות שונות.
הסדנה מכוונת לספק למתעניינים ביישומים של מדעי הנתונים הבנה בתשתיות מחשוב, כלים ואמצעים המספקים תשתית לעבודת הפיתוח וההטמעה בשטח של מודלים ושיטות אנליטיות.

  

כל הפרטים והמידע בקובץ כאן.

מרצה: ד"ר איגור קליינר

רמת הקורס: מתחילים

דרישות קדם: לא נדרש ידע קודם

תאריך התחלה: 22.04.22 (החלה ההרשמה), השיעורים יתקיימו בימי א' בין 10:00 עד 12:00 באוניברסיטה

תיאור הקורס: קורס מבוא. בקורס נכיר את הרעיונות בבסיסים של מדעי הנתונים. הקורס כולל עבודה hands-on עם התוכנה Orange, ללא צורך בתכנות.

מייל של מרצה: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

                    להרשמה לקורס         לחומרי הקורס (וידאו ושיעורי בית)       פרטים נוספים

מרצה: ד"ר איגור קליינר

רמת הקורס: מתחילים

דרישות קדם: לא נדרש ידע קודם

קורס אונליין - אין הרשמה - קורס פתוח לצפייה

תיאור הקורס: קורס התחלתי שיכיר לכם את הרעיונות בבסיס של מדעי הנתונים. הקורס כולל עבודה hands-on עם התוכנה KNIME , ללא צורך בתכנות.

Data Science with Knime: course materials

 

מרצה: ד"ר קובי מייק

רמת הקורס: מתחילים

קורס אונליין: סרטונים לחומר הקורס כאן

תיאור הקורס: מבוא למדעי הנתונים, פייתון ותכנות למדעי הנתונים, למידת מכונה, נתונים טבלאיים וpandas, חקר נתונים, KNN, מדדי ביצוע, ניקוי נתונים, תהליך פיתוח פרויקט, נתונים לא מובנית (תמונות), אלגוריתמי ML.

הערות: הקורס הוכן לתלמידי תיכון במגמת מדעי המחשב. הפלייליסט המצורף ביוטיוב אינו הקלטה של הקורס אלא אוסף של סרטונים שקשורים לקורס, כלומר אי אפשר לראות את הקורס לפי רצף הסרטונים ובהתאם למצגות שקיימות בדרייב, אלא הסרטונים הם יותר לתמיכה בחומרים שונים.

ראו תוכן וחומרי הקורס כאן

מרצה: ד"ר קובי מייק

רמת הקורס: מתקדמים

דרישות קדם: סיום קורס כלשהו ב"יסודות מדעי המחשב"

קורס אונליין: סרטונים לחומר הקורס כאן

תיאור הקורס: הכרת הרעיון היסודי של למידה עמוקה, העמקת הידע בשפת תכנות (פייתון, net ו- J2ee), חישוב בעזרת רשת נוירונים (כולל כיוונון ואימון שלה), רשתות קונבולוציה לעיבוד תמונה, רשתות חוזרות לקלט לאורך זמן.

הערות: הקורס הוכן לתלמידי תיכון במגמת מדעי המחשב. הפלייליסט המצורף ביוטיוב אינו הקלטה של הקורס אלא אוסף של סרטונים שקשורים לקורס, כלומר אי אפשר לראות את הקורס לפי רצף הסרטונים ובהתאם למצגות שקיימות בדרייב, אלא הסרטונים הם יותר לתמיכה בחומרים שונים.

ראו תוכן וחומרי הקורס כאן

dsrc logo 2020 color 1 copy

© 2019 DSRC. All Rights Reserved.

Contact us

Address: The University of Haifa, Lorry I. Lokey City Campus 65 HaNamal st., Haifa, Israel 3303220

Tel: +972-549986640

Mail: dsrc@services.hevra.haifa.ac.il